EN
LT
Vilniaus alibi. Baltijos šalių detektyvinės literatūros dienos
Atomazga
Valdovų rūmuose rastas kūnas yra ne Sauliaus, o Pauliaus Račkaičio. Vilma Gedvilaitė nužudo Paulių keršydama.
 
Vilma Gedvilaitė pažįsta Saulių Račkaitį iš naktinio klubo “Raudonoji aikštė” Osle, kur jie susipažino, kai Vilma po aborto išvyko į Šiaurės šalis. Saulius įsimyli Vilmą. Vilma nusprendžia juo pasinaudoti, siekdama atkeršyti Pauliui.
 
Vilma turi įrodymų, kad Saulius dalyvavo nusikalstamoje veikloje prekiaujant žmonėmis, ir paskambinusi iš Oslo jo broliui Pauliui juos išdėsto. Norėdamas apsaugoti brolį, Paulius sutinka su viskuo, ko Vilma prašo. Vilma nori susitikti su Pauliumi kovo 11-osios vakarą statomų Valdovų rūmų vietoje, pasak jos, pakalbėti apie pinigus. Tačiau jos planas yra jį nužudyti.
 
Siekdama sumėtyti pėdas, Vilma nori, kad Saulius užimtų savo brolio krepšininko Pauliaus vietą rungtynėse Tel Avive. Saulius sutinka tai padaryti iš meilės Vilmai, o Paulius manydamas, jog tai vienintelis būdas atsikratyti Vilmos. Paulius tikisi, kad gavusi pinigus, Vilma dings iš jo gyvenimo, o brolio nešvarūs darbeliai niekada nepasieks teisėsaugos. Saulius tikisi, kad Vilmai gavus pinigų, jiedu kartu galės pabėgti.
 
Vilma pavagia nusikaltimo ginklą iš Račkaičių namų Palangoje. Ji sužinojo, kur ginklas paslėptas, kai dar draugavo su Pauliumi.
 
Nužudymo vakarą Kęstas yra Katedros aikštėje, nes Vilma paprašė brolio Kęsto jai padėti, kai ši susitiks su Pauliumi. Jis taip pat mano, kad kalba eina apie pinigų reketavimą. Kęstas net neįtaria apie Sauliaus egzistavimą. Po žmogžudystės Vilma pabėga iš įvykio vietos, palikdama Kęstą laukti nežinioje. Kai Rūta pašaukia Kęstą jai padėti, jis neturi kito pasirinkimo. Pamatęs negyvą kūną, Kęstas supranta, kad jo sesuo yra žudikė. Rūtai nuėjus prie statybų tvoros pašaukti policijos, Kęstas aptinka Makarovo pistoletą. Jis nusprendžia ginti savo seserį, todėl paima pistoletą, tikėdamasis vėliau juo atsikratyti. Dėl šios priežasties jis taip greitai pasišalina iš nusikaltimo vietos.
 
Saulius atskleidžia tėvui Juozui Vilmos planą šantažuoti pinigus iš Pauliaus. Juozas tam netrukdo, nes jį kamuoja sąžinės priekaištai dėl to, kad išleido Saulių gyventi į Norvegiją, kur jis pamažu įsitraukė į nusikalstamą veiklą. Tėvas taip pat įsitikinęs, kad Vilma nori šantažuoti Paulių, o ne jį nužudyti. Jis nuoširdžiai nustemba neradęs savojo Makarovo pistoleto. Tik tada jis suvokia, kad žmogžudystė įvykdyta jo tėvo ginklu.
 
Po nusikaltimo Saulius vis dar tikisi, kad jiedu su Vilma galės gyventi kartu Ispanijoje. Jam pavyksta įtikinti savo tėvą vykti kartu. Tačiau policija juos sulaiko Palangos oro uoste.
 
Sulaikius didžiąją dalį įtariamųjų, Janutėnas vis dar nėra iki galo įsitikinęs, kas žudikas: Vilma ar Rūta. Be to, policija negali rasti šių moterų. Todėl Sauliui sąmoningai leidžiama pabėgti tikintis, kad jis nuves pas tikrąją žudikę. Sauliui įlipus į lėktuvą, kuriame pasiruošusi skrydžiui į Ispaniją buvo ir Vilma, jis nesiryžta jos kaltinti ir atiduoda ginklą savo meilei. Atsidėkodama Vilma lėktuve jį nušauna.
 
Po šūvio ji suvokia, kad žaidimas baigtas, ji pasiduoda.
 
Rūta Astrauskaitė ir Jonas Ambrazaitis yra visiškai nekalti. Rūtą vėliau suranda Nidoje, kur ji, niekam nepranešusi, išvyko pailsėti nuo sukrėtimų ir įtampos.
I dalis
Šaltą ir giedrą kovo 11-osios vakarą Rūta Astrauskaitė, 25 metų medicinos asistentė, dirbanti danų farmacijos bendrovėje “Danvaistas” Vilniuje, vedžioja šunį Sereikiškių parke Gedimino pilies papėdėje...
II dalis
Apieškojus kūną, mirusiojo kišenėje rasta degtukų dėžutė su Osle įsikūrusio naktinio klubo “Raudonoji aikštė” pavadinimu. Radus sąsajų su Šiaurės šalimis Pocienė kreipiasi į seną savo draugą...
III dalis
Nužudytojo kūno tyrimas baigtas. Remiantis jo rezultatais, tapo aišku, kad auka buvo nužudyta statomų rūmų aikštelėje. Kūnas buvo rastas 21.45 val., nuo mirties momento praėjus...
IV dalis
Pocienė ir Janutėnas peržiūri turimus bylos faktus. Labiausiai tikėtina, jog žmogžudystė susijusi su Sauliaus ryšiais su mafija. Tačiau jokių įrodymų jie neturi. Jie įsako visiems Vilniuje dirbantiems tyrėjams...
V dalis
Ant pistoleto ne Juozo Račkaičio antspaudai. Jei žudikas pavogė pistoletą iš Juozo, savininko antspaudai greičiausiai buvo nuvalyti...
VI dalis
Jonas Ambrazaitis ir Kęstas Gedvilas laikomi policijos areštinėje. Paulius ir Juozas Račkaičiai iš Klaipėdos atskraidinami malūnsparniu. Jie įtūžę, nes jiems nebuvo leista išvykti iš šalies...
Atomazga
Valdovų rūmuose rastas kūnas yra ne Sauliaus, o Pauliaus Račkaičio. Vilma Gedvilaitė nužudo Paulių keršydama.