EN
LT
Vilniaus alibi. Baltijos šalių detektyvinės literatūros dienos

 
Ar gali miestas turėti alibi ir ar bando Vilniaus gyventojai kažką nuslėpti? Tikriausiai nei daugiau, nei mažiau nei kiti miestai ir jų gyventojai. Tačiau vietos ir pasakojimo ryšys kelia susidomėjimą, ypač detektyvinėje literatūroje.
 
Apsakymų rinkinyje ”Vilniaus Alibi” septyni detektyvų kūrėjai iš Šiaurės ir Baltijos šalių rašo apie Lietuvos sostinę Vilnių. Kai kuriems iš jų tai žinomas miestas arba net gimtasis. Tačiau likusiems – tai idėja, kažkur ten, kitoje pusėje.
 
Šie trumpi apsakymai sukurti specialiai festivaliui ”Viniaus Alibi”, kuris rengiamas 2005 lapkričio mėnesį. Festivalio vieta – be abejo, Vilnius.
 
Norint pabrėžti kalbų įvairovę abipus Baltijos jūros, septyni rinkinyje publikuojami apsakymai pristatomi originalo ir lietuvių kalbomis. Apsakymų autoriai pristatomi lietuvių ir švedų kalba, kuri yra viena iš oficialių Šiaurės ministrų tarybos kalbų. Apsakymai išversti ir į anglų kalbą, vertimai publikuojami festivalio svetainėje http://vilniausalibi.lt/.
 
Detektyvinės literatūros mėgėjams galime pridurti – mėgaukitės skaitydami šiuos nuostabius apsakymus apie fantastišką Vilniaus miestą.
 
 

2005 Šiaurės ministrų taryba. All rights reserved e-solution: gaumina