EN
LT
Vilniaus alibi. Baltijos šalių detektyvinės literatūros dienos
2005-10-13
Kas slepiasi Valdovo šešėlyje?
 
Jauna mergina, vedžiodama šunį, statomuose Valdovų rūmuose atsitiktinai aptinka kraupų radinį – nužudytas garsus sportininkas. Tokia stambiausių antraščių pirmuosiuose laikraščių puslapiuose verta scena prasideda detektyvinis žaidimas internete “Valdovo šešėlyje” - vienas iš detektyvinės literatūros festivalio “Vilniaus Alibi” renginių.
 
Detektyvinė istorija “Valdovo šešėlyje” pristatoma svetainėje vilniausalibi.lt, kurioje apsilankęs žaidėjas gali siūlyti savo versiją ir spėti, kaip ir kodėl įvyko nusikaltimas bei kas yra žudikas. Žaidimas vyksta nuo spalio 10 d. iki lapkričio 27 d., balsuoti galima tik vieną kartą per savaitę. Laimėtoju taps tas žaidėjas, kuris daugiausiai kartų teisingai nurodys nusikaltimo eigą ir tikrąjį žudiką. Geriausiojo seklio laukia prizas – kelionė dviems į vieną iš Šiaurės šalių sostinių.
 
Šiame žaidime susikerta devynių personažų keliai ir kiekvienas jų tampa įtariamuoju: žymus krepšininkas ir farmacijos bendrovės asistentė, prestižinio sporto klubo barmenas ir buvusi krepšinio komandos šokėja… ar verta vardinti juos visus? Visa įtariamųjų galerija padės jums pažadinti savyje seklio gyslelę ir galbūt išsiaiškinti, kas įvyko iš tiesų.
 
Pasak organizatorių, šio žaidimo tikslas yra žaidimo forma pristatyti Šiaurės šalyse labai populiarią detektyvinę literatūrą, kuriai mūsų šalyje neretai klijuojama antrarūšės literatūros etiketė. Žaidimo scenarijaus autorius yra ne lietuvis, todėl čia Lietuva tokia, kokia ji gali atrodyti žvelgiant iš šalies.
 
Žaidimas “Valdovo šešėlyje” yra vienas iš Baltijos jūros šalių detektyvinės literatūros festivalio “Vilniaus alibi” renginių. Tai pirmasis tarptautinis detektyvinės literatūros festivalis mūsų šalyje, jį š.m. lapkričio 9-12 d. Vilniuje organizuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras.
 
Festivalis pristatys žymiausius Šiaurės ir Baltijos šalių bei Rusijos detektyvų rašytojus ir įspūdingą detektyvams skirtų renginių programą. Festivalio programoje numatyti susitikimai su detektyvų rašytojais, seminarai ir diskusijos apie detektyvinę literatūrą, kriminalinių filmų programa “Nusikaltimas ir bausmė”, detektyvinių apsakymų skaitymai Lietuvos radijo programoje “Klasika” ir kitos pramogos detektyviniu stiliumi. Taip pat bus išleistas festivalio rašytojų sukurtų apsakymų rinkinys “Vilniaus Alibi”.
 
Detektyvinis žaidimas “Valdovo šešėlyje” ir festivalio “Vilniaus Alibi” programa - vilniausalibi.lt
 
detekt_zaidimas
 
 
 
 
 
Daugiau informacijos:
 
Saulius Abraškevičius
patarėjas informacijos klausimais
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje
tel. (8 5) 212 22 11
el.paštas:
vilniausalibi.lt
www.norden.lt
2005 Šiaurės ministrų taryba. All rights reserved e-solution: gaumina