EN
LT
Vilniaus alibi. Baltijos šalių detektyvinės literatūros dienos
Renginių kalendorius
2005-11-16
Blyksinčios šviesos / Blinkende lygter
FORUM CINEMAS VINGIS, 3 SALĖ, 21.00
Danija, Švedija, 2000, 109 min., 35 mm, spalvotas / Denmark, Sweden, 2000, 109 min, 35 mm, colour
 
Režisierius Anders Thomas Jensen
Scenarijaus autorius Anders Thomas Jensen
Operatorius Eric Kress
Montažas Anders Villadsen
Vaidina Søren Pilmark, Ulrich Thomsen, Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Sofie Gråbøl, Iben Hjejl, Frits Helmuth
Gamyba Kim Magnusson, Tivi Magnusson, M & M Productions ApS
Adresas Blomstervænget 52, DK-2800 Lyngby, tel. +45 70203080, faks. / fax +45 70203081
 
Torkildui nesiseka. Jam jau keturiasdešimt, o jis dar nieko doro nenuveikė. Kaip ir jo draugeliai, nesugebantys netgi tapti profesionaliais vagimis. Nelauktai likimas jiems pasiūlo šansą. „Farerų žmogus“, Farerų salų gangsterių karalius, paveda jiems pavogti pilną pinigų lagaminą. Torkildas su draugais tai padaro, bet pavogtus pinigus nusprendžia pasilikti sau ir bėga į Barseloną. Tačiau... miške sugenda jų automobilis... Bėgdami nuo policijos ir gangsterių, jie apsistoja senoje apgriuvusioje tavernoje. Torkildo neapleidžia mintis už pavogtus pinigus suremontuoti taverną ir atidaryti restoraną. Tačiau jis dar nesuvedė sąskaitų su savo draugeliais, „Farerų žmogumi“ ir vietiniais kaimo stuobriais. Šis žavus nuotaikingas gangsterių filmų groteskas primena „Scanoramoje“ jau rodytą garsiąją juostą „Kinijoje jie valgo šunis“ („I Kina spiser de hunde“).
 
 
 
 
 
Režisierius Andersas Thomasas Jensenas gimė Danijoje 1972-aisiais. Rašė scenarijus įvairiems danų filmams, tarp jų ir garsiesiems „Dogmos“ filmams – „Mifunė“ („Mifunes sidste sang“, 1999) ir „Karalius gyvas“ („The King is Alive“, 2000). Jo trumpametražiai filmai „Ernstas ir šviesa“ („Ernst & lyset“, 1996) ir „Vilko gauja“ („Wolfgang“, 1997) buvo nominuoti „Oskarui“, o „Rinkimų naktis“ („Valgaften“, 1999) „Oskarą“ ir laimėjo.  Jensenas taip pat prodiusuoja trumpametražius filmus. „Blyksinčios šviesos“ – jo pilnametražis vaidybinis debiutas. Šiuo metu režisierius kuria nuotaikingą komediją.
 
 
Filmografija – 1997: „Ernstas ir šviesa“ („Ernst & lyset“); 1998: „Vilko gauja“ („Wolfgang“); 1999: „Rinkimų naktis“ („Valgaften“); 2000: „Blyksinčios šviesos“ („Blinkende lygter“); 2003: „Žalieji budeliai“ („De Grønne slagtere“)
Nepamirškite apie renginį! Įveskite savo el.pašto adresą ir likus porai dienų iki renginio mes Jums atsiųsime laišką.
Renginių kalendorius
Susitikimai Filmai Seminarai Pramoginiai vakarai Radijo skaitymai
2005 Šiaurės ministrų taryba. All rights reserved e-solution: gaumina