EN
LT
Vilniaus alibi. Baltijos šalių detektyvinės literatūros dienos
Renginių kalendorius
2005-11-14
Raidas Dubrė "Vilniaus šešėlis neturi alibi"
Lietuvos radijo programa "Klasika“, laida "Vakaras su knyga“, 21.00 val.
 
(Ištrauka)
 
Ilgokai virškinau ką išgirdęs ir negalėjau patikėti, jog nepasiunčiu prieš mane sėdinčios jaunos, žavios damos velniop. Galbūt tik dėl to, kad ji jauna ir žavi. Įkypokos lapės akys, riesta nosytė, tik lūpos galėtų būti putlesnės. Bet... ne man jas bučiuoti, kaip dainuojama vienoje dainoje. Nors... ką gali žinoti, juk viltis kvailių motina.
 
Vis dar neatitokdamas svarsčiau: ar ji iš manęs tyčiojasi, ar aš galutinai nukvakau? Atsakymo nebuvo. Tik nesusičiaupiančios plonokos lūpos be perstojo judėdamos bėrė vis naujus faktus, kurie sukėlė tokią reakciją. "Mistika? Persekiojimo manija?" – šmėstelėjo galvoje, tad atsargiai pasiteiravau ar viešnia nepriklauso kuriai nors iš nūnai gausiai užderėjusių netradicinių religinių bendruomenių. Šyptelėjusi papurtė galvą.
 
Padrąsintas žengiau dar vieną rizikingą žingsnį ir paklausiau, ar ji nėra įrašyta į psichoneurologinio dispanserio įskaitą. Kiek paniurusi išdrožė:
– Manote, kad esu idiotė ir netikite nė vienu žodžiu?
Ėmiau vaidinti diplomatą ir daryti visokiausius reveransus – koktu būtų į save pažvelgti iš šalies. Klientė neiškentė:
– Nereikia, aš viską suprantu, nors jūs apie mane...
 
Dar klaikiau ėmiau darkytis, o ji atsistojo ir ryžtingai patraukė link durų. Nė pats nepajutau, kaip atsidūriau šalia ir, užstojęs kūnu duris lyg priešo kulkosvaidžio ambrazūrą, mandagiai paprašiau grįžti į vietą ir tęsti pasakojimą.
 
Apsakymą "Vilniaus šešėlis neturi alibi" taip pat galite perskaityti apsakymų rinkinyje "Vilniaus Alibi", kurį išleido Rašytojų sąjungos leidykla. Ieškokite visuose knygynuose!
 
Nepamirškite apie renginį! Įveskite savo el.pašto adresą ir likus porai dienų iki renginio mes Jums atsiųsime laišką.
Renginių kalendorius
Susitikimai Filmai Seminarai Pramoginiai vakarai Radijo skaitymai
2005 Šiaurės ministrų taryba. All rights reserved e-solution: gaumina