EN
LT
Vilniaus alibi. Baltijos šalių detektyvinės literatūros dienos

Árni Thórarinsson 
Ieškomas:
Árni Thórarinsson (Islandija)
 
Bus tardomas:
 
Lapkričio 9 d. (trečiadienį) 17.00 val. diskusijoje “Detektyvinė literatūra kaip visuomenės atspindys”
Lapkričio 10 d. (ketvirtadienį) 20.00 val. pramoginiame žaidime-improvizacijoje "Alibi vakaras"
 
Dosjė
Kriminalinių romanų autorius Árni Thórarinsson (g. 1950) ilgus metus dirbo Islandijos žiniasklaidoje žurnalistu, kino kritiku, laikraščių, savaitraščių bei žurnalų redaktoriumi, o taip pat radijo ir televizijos laidose. 2004 m. gavo Islandijos Žurnalistikos premiją.
 
Kūryba
 Árni Thórarinsson yra vienas iš nedaugelio detektyvinės literatūros autorių Islandijoje. Parašė ir išleido kriminalinius romanus „Naktis turi tūkstantį akių“ (Nóttin hefur þúsund augu) 1998 m., „Baltasis triušis“ (Hvíta kanínan) 2000 m. ir „Mėlynasis mėnulis“ (Blátt tungl) 2001 m. Visų jų pagrindinis herojus yra žurnalistas Einaras. Kartu su Pállu Kristinnu Pálssonu rašytojas taip pat išleido detektyvinį romaną „Pradžioje buvo žmogžudystė“ (Í upphafi var morðið) 2002 m. ir parašė scenarijus dviems televizijos serialams. Rašytojo kūriniai versti į danų bei vokiečių kalbas.
 
Šią vasarą rašytojas baigė savo ketvirtąjį kriminalinį romaną “Raganos metas” (Tími nornarinnar), kuris bus išleistas rudenį.
 
Kritikai apie ieškomąjį
 Árni Thórarinsson kūriniai pratęsia amerikietiškojo kriminalinio romano tradicijas. Juose vaizduojami galingi verslo magnatai yra giliai įklimpę į narkotikų ir seksualinių iškrypimų liūną, už padoraus fasado slypi ir klesti nusikaltimai bei korupcija. Jo knygų pagrindinis veikėjas yra prasigėręs žurnalistas Einaras. Kartais Einaro alkoholizmas ir asmeninė agonija užgožia detektyvinę liniją. Žurnalistas yra asmeniškai susijęs su kriminalinėmis bylomis, kas skaitytojui primena amerikiečių kriminalinėje literatūroje dažnai sutinkamą detektyvo tipą. Kaip ir amerikiečių romanuose, Einaro bylų tyrimai tampa asmeniniu teisybės ieškojimu.
 
Šaltinis: Žurnalas “Nordisk litteratur” 2001 m.
 
 


2005 Šiaurės ministrų taryba. All rights reserved e-solution: gaumina