EN
LT
Vilniaus alibi. Baltijos šalių detektyvinės literatūros dienos
2005-12-08
Valdovo šešėlyje - kerštas dėl išduotos meilės
 
Baigėsi septynias savaites trukęs ir didelio susidomėjimo sulaukęs detektyvinis žaidimas internete “Valdovo šešėlyje”. Arti tiesos, kas ir kodėl padarė nusikaltimą, buvo ne vienas žaidėjas, tačiau įžvalgiausia detektyve pripažinta 29 m. sociologė Aistė iš Kauno.
 
Devyni įtariamieji, daugybė motyvų nusikaltimui ir painiava dėl aukos identiteto. Tokia buvo detektyvinio žaidimo internete “Valdovo šešėlyje” pradžia. Įpusėjus žaidimui - įtarimų strėlės visiems žaidimo herojams ir beprotiškiausios nusikaltimo versijos. Po septynių savaičių detektyvinė mįslė įminta. Nusikaltimą padarė dėl išduotos meilės kerštaujanti Vilma Gedvilaitė.
 
Žaidimo nugalėtoja Aistė įsijungė į žaidimą pačią pirmąją savaitę ir penkias savaites iš eilės teisingai nurodė numanomą žudiką ir nusikaltimo motyvus. Jai atitenka pagrindinis žaidimo prizas – savaitgalis dviems pasirinktoje Šiaurės šalių sostinėje.
 
Pasak žaidimo iniciatorių, projektas buvo sėkmingas. Per septynias savaites žaidimas sulaukė daugiau nei 600 spėjimų, nurodančių kas galėjo padaryti nusikaltimą ir kokie motyvai tai įtakojo. Žaidėjai buvo aktyvūs ir įžvalgūs, nemažai jų suprato, kad Valdovų rūmuose rastas kūnas yra ne Sauliaus Račkaičio, o jo dvynio brolio Pauliaus.
 
Viso žaidimo metu taip pat išdalintas 21 savaitės prizas. Tai detektyviniai romanai, bilietai į Šiaurės šalių kino forumo Scanorama filmus, kitos dovanos.
 
Žaidimas internete “Valdovo šešėlyje” yra vienas iš tarptautinio detektyvinės literatūros festivalio “Vilniaus Alibi” renginių. Tai pirmasis tokio pobūdžio festivalis Lietuvoje, kuris vyko lapkričio 8-12 d. Vilniuje.
 
 
Daugiau informacijos:
 
Saulius Abraškevičius
Šiaurės ministrų tarybos biuras
tel. (8 5) 212 22 11
el. paštas:
www.norden.lt
 
2005 Šiaurės ministrų taryba. All rights reserved e-solution: gaumina